Bentley EXP 100 GT – luksus z przyszłości

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aluminium, włókna węglowe, ekologiczna farba wykonana z przetworzonych łusek ryżowych i tkanina skóropodobna pochodząca z produkcji wina, do tego dywany z brytyjskiej wełny i haftowana bawełna – to wszystko znajdziemy w najnowszym koncepcyjnym modelu Bentleya, stworzonym z okazji 100 urodzin marki.

Jak świętować urodziny to z przytupem, w szczególności te okrągłe. Bentley z okazji setnej rocznicy swojego powstania zaprezentował nowy, rewolucyjny samochód koncepcyjny, dający przedsmak, tego czego można oczekiwać od firmy w drugim stuleciu jej istnienia. Jak mówi Stefan Sielaff, dyrektor ds. Designu Bentleya, EXP 100 GT to wzór dla samochodów, które marka chce produkować w przyszłości.

Eko auto z przyszłości

Bentley EXP 100 GT - www.PremiumMagazine.pl
Samochód Bentley EXP 100 GT zaprojektowano z myślą o samochodach klasy GT z 2035 r. Auto daje możliwość korzystania z w pełni autonomicznej jazdy z napędem elektrycznym, można jednak samodzielnie przejąć kierownicę i cieszyć się ekscytującą podróżą. EXP 100 GT jest wykonany z lekkiego aluminium i włókna węglowego, ma 5,8 metra długości i prawie 2,4 metra szerokości. Ten ogromny samochód kryje w środku luksusową kabinę jedynie dla dwóch osób. Wnętrze urządzono po królewsku, wybierając same najwyższej jakości, a do tego w pełni ekologiczne materiały. Także nowy kolor lakieru został stworzony przy użyciu specjalnego pigmentu Colourstream, który jest w pełni przyjazny dla środowiska. Pigment jest wytwarzany z popiołu z łuski ryżowej, szkodliwego produktu ubocznego przemysłu ryżowego, regenerowanego dla Bentleya EXP 100 GT w celu zmniejszenia ilości odpadów trafiających na składowiska.

Innowacyjne rozwiązania

Bentley EXP 100 GT - www.PremiumMagazine.pl
Model EXP 100 GT pełny jest nowinek technicznych. Auto wykorzystuje m.in. proces uzdatniania powietrza oraz sztuczną inteligencję, która umożliwia dostosowanie trasy jazdy do indywidualnych preferencji. Do tego dochodzą inteligentne siedzenia biometryczne, które można skonfigurować na trzy różne sposoby, w zależności od tego, czy kierowca prowadzi auto, czy korzysta z trybu autonomicznego. Czujniki biometryczne monitorują temperaturę i pozycję ciała, tak aby zapewnić kierowcy komfort, niezależnie od panujących warunków. Bentley EXP 100 GT posiada nawet czujniki śledzące ruchy oczu i głowy, a nawet ciśnienia krwi.

Elektryczne auto z przyśpieszeniem do 300 km/h

Bentley EXP 100 GT - www.PremiumMagazine.pl
Zrównoważony i inteligentny, elektryczny układ napędowy akumulatora, z inteligentnym zarządzaniem mocą i ładowaniem powoduje, że Bentley EXP 100 GT zachwyci każdego miłośnika mocnych wrażeń. Napęd nowej generacji umożliwi maksymalną kontrolę nad autem dzięki wektorowaniu momentu obrotowego, zwiększając moc auta o 50 procent i zmniejszając jego masę o 35 procent, zwiększając dzięki temu efektywność pokonywania zakrętów. System baterii zasila cztery silniki, które dają autu przyśpieszenie od zera do 100 km/h poniżej 2,5 sekundy. Prędkość maksymalną EXP 100 GT wynosi 300 km / h a maksymalny moment obrotowy 1500 Nm.

Udostępnij:

Skomentuj