Blue Lagoon – luksusowy relaks w Islandii

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Dymiące baseny o turkusowej barwie zamknięte w wulkanicznej pułapce przypominają krajobraz z innej planety” – tak o Blue Lagoon pisał National Geographic umieszczając obiekt na liście 25 cudów świata.

Położone na półwyspie Reykjanes Blue Lagoon (Błękitna Laguna) to jedna z najbardziej popularnych atrakcji Islandii. Trudno się temu dziwić! Któż by nie chciał zanurzyć się w mleczno-niebieskiej wodzie otoczonej przecudnym krajobrazem czarnych pól lawowych pokrytych zielonym mchem.

Trochę historii

Blue Lagoon Islandia

Obiekt powstał w 1976 roku, a w 1999 roku przeszedł gruntowny remont. Dziś przyciąga turystów, gwiazdy kina, sportu i celebrytów z całego świata. (Fot. https://www.bluelagoon.com/).

Historia Blue Lagoon sięga 1976 roku, kiedy w pobliżu uruchomiono elektrownie geotermalną Svartsengi. Laguna powstała jako efekt uboczny jej działalności. Wpuszczany jest do niej nadmiar wody z odwiertów. Parująca woda w lagunie pochodzi z głębokości 2000m pod powierzchnią ziem, jest nieskazitelnie czysta, naturalnie podgrzana (temperatura jej waha się pomiędzy 37°C, a 40°C) i bogata w naturalne minerały, które jak się później okazało, bardzo dobrze służą ludzkiej skórze. Przekonał się o tym jako pierwszy Valur Margeirsson, który w 1981 roku zdecydował się wykąpać w wulkanicznych jeziorkach. Mężczyzna cierpiał na łuszczycę. Kąpiel w lagunie przynosiła mu ulgę i ukojenia. Po sześciu latach od tego wydarzania udostępniono baseny do powszechnego użytku. Na początku do laguny przyjeżdżali głównie ludzie z problemami skórnymi. Szybko jednak obiekt zyskiwał na popularności. W 1999 roku przeszedł gruntowny remont i dziś przyciąga turystów, gwiazdy kina, sportu i celebrytów z całego świata.

Nieskażona przyroda i minerały

Blue Lagoon Islandia

Za podstawowy pakiet godzinnego pobytu w SPA trzeba zapłacić min. 50 euro. Czterogodzinny pobyt w wersji rozszerzonej kosztuje ponad 500 euro. (Fot. https://www.bluelagoon.com/).

Blue Lagoon doceniło National Geographic umieszczając obiekt na liście 25 cudów świata oraz Traveller, okrzykując ją jedynym z 10 najlepszych SPA na świecie. Blue Lagoon jest dziś tak popularne, że aby móc skorzystać z jego oferty, trzeba zarezerwować pobyt z dużym wyprzedzeniem. Za podstawowy pakiet godzinnego pobytu w SPA trzeba zapłacić min. 50 euro. Czterogodzinny pobyt w wersji rozszerzonej kosztuje ponad 500 euro. Wszyscy, który odwiedzili lagunę twierdzą, że pobyt w niej wart jest każdej ceny. Kąpiel w geotermalnych wodach daje możliwość wyjątkowego odpoczynku w otoczeniu nieskażonej przyrody, a naturalne składniki zawarte w wodzie, takie jak minerały i algi oraz krzemionka słyną z silnych właściwości leczniczych, rewitalizacyjnych i upiększających.

Nie tylko kąpiel

Blue Lagoon Islandia

W samym SPA możemy też skorzystać z licznych zabiegów na twarz i ciało oraz odpocząć w saunie lub w jaskini parowej. (Fot. https://www.bluelagoon.com/).

Oczywiście kąpiel w zdrowotnych wodach to nie wszystko co ma nam do zaoferowania jedno z najlepszych ośrodków SPA na świecie. Do dyspozycji gości jest tu także luksusowy hotel oraz restauracja, w której można zamówić lampkę szampana serwowanego do basenu. Po obiedzie hotel może zorganizować, specjalnie dla nas, przejażdżkę konną lub wycieczkę z przewodnikiem po półwyspie. W samym SPA możemy też skorzystać z licznych zabiegów na twarz i ciało oraz odpocząć w saunie z widokiem na lagunę, czy w jaskini parowej. Gdy już się zmęczymy upiększaniem i relaksem możemy odwiedzić hotelową bibliotekę, gdzie oprócz książek czekają na gości najlepsze rodzaje koniaków. Miłośnicy dobrych win mogą natomiast odwiedzić piwniczkę zbudowaną w skale, gdzie obok płynącej ze skał wody odbywają się prywatne degustacje z sommelierem.

Blue Lagoon Islandia

Do dyspozycji gości jest luksusowy hotel oraz restauracja. (Fot. https://www.bluelagoon.com/).

Blue Lagoon Islandia

Miłośnicy dobrych win mogą odwiedzić piwniczkę zbudowaną w skale. (Fot. https://www.bluelagoon.com/).

Blue Lagoon Islandia

Naturalne składniki zawarte w wodzie, takie jak minerały i algi oraz krzemionka słyną z silnych właściwości leczniczych, rewitalizacyjnych i upiększających. (Fot. https://www.bluelagoon.com/).

Udostępnij:

Skomentuj