„Dior: Designer of Dreams” wyjątkowa wystawa w Londynie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

500 eksponatów, w tym 200 rzadkich strojów Haute Coutur można podziwiać w londyńskim Victoria & Albert Muzeum. Od lutego w stolicy Wielkiej Brytanii gości “Christian Dior Designer of Dreams” – wystawa opowiadająca historię jednego z najbardziej znanych i luksusowych domów mody na świecie.

„Nie ma innego kraju na świecie poza moim własnym, którego sposób życia lubię tak bardzo. Uwielbiam angielskie tradycje, angielską uprzejmość, angielską architekturę. Uwielbiam nawet angielską kuchnię” – powiedział Monsieur Dior, który na pewno byłby zachwycony wystawą poświęconą jego spuściźnie. Ekspozycja, zaczerpnięta z obszernych archiwów Diora, prezentuje ponad 500 eksponatów, w tym 200 rzadkich ubrań Haute Coutur, a także liczne akcesoria, fotografie mody, filmy, perfumy vintage, oryginalne makijaże, ilustracje, czasopisma i osobiste rzeczy Christiana Diora. Na wystawie można zobaczyć także najważniejsze eksponaty ze światowej klasy kolekcji Couture V&A, w tym kultowy Bar Suit, podarowany muzeum przez House of Dior w 1960 roku.

Christian Dior - Premium Magazine Polska

Ekspozycja, zaczerpnięta z obszernych archiwów Diora, prezentuje min. ponad 500 eksponatów, w tym 200 rzadkich ubrań Haute Coutur.

– W 1947 roku Christian Dior zmienił oblicze mody swoim nowym spojrzeniem, które przedefiniowało kobiecą sylwetkę i ożywiło powojenny paryski przemysł mody – twierdzi Oriole Cullen, kuratorka ds. Mody i tekstyliów w V&A. – Wpływ projektu Christiana Diora był wszechobecny i pomógł zdefiniować erę. Na swój własny sposób każdy z kolejnych dyrektorów artystycznych Domu Mody odwołuje się i reinterpretuje projekty Diora i kontynuuje dziedzictwo założyciela, zapewniając, że House of Christian Dior jest dziś liderem mody.

Christian Dior - Premium Magazine Polska

Wystawę otwarto na początku lutego 2018 roku i potrwa do 1 września 2019.

Wystawę poświęconą najbardziej znanemu domowi mody na świecie otwarto na początku lutego. Początkowo ekspozycja miała być dostępna dla zwiedzających do 4 lipca, jednak muzeum zdecydowało się przedłużyć termin otwarcia wystawy o siedem tygodni, do niedzieli 1 września 2019 r.
– Wiedzieliśmy, że „Christian Dior: Designer of Dreams” będzie popularna, ale muszę przyznać, że mimo to jesteśmy przytłoczeni fenomenalną reakcją odwiedzających – mówi Tristram Hunt, dyrektor V&A.
Tylko w pierwszych kilku tygodniach od otwarcia wystawy odwiedziło ją ponad 120 tys. 15 dnia każdego miesiąca muzeum uruchamia sprzedaż nowej puli biletów.

Christian Dior - Premium Magazine Polska

ylko w pierwszych kilku tygodniach od otwarcia wystawy odwiedziło ją ponad 120 tys.

Udostępnij:

Skomentuj