Dior w rękach Louis Vuitton Moët Hennessy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

25 kwietnia 2017 r. Bernard Arnault, francuski biznesmen oraz prezes koncernu Louis Vuitton Moët Hennessy ogłosił, że wykupuje mniejszościowe udziały w marce Christian Dior.

LVMH jest jednym z największych producentów produktów markowych na świecie. Do grupy należy ponad 60 luksusowych marek. Dzięki umowie wartej 12,1 miliarda euro Arnault stał się także właścicielem Christian Dior Couture, marki produkującej damskie i męskie wyroby odzieżowe i skórzane, sygnowane logo Dior. Wcześniej koncern LVMH przejął Parfums Christian Dior. Wykupienie udziałów Christian Dior Couture oznacza więc skupienie całej marki Dior.

LVMH Group

Do grupy LVMH należy ponad 60 luksusowych marek. Na diagramie najbardziej liczące się z nich.

Jak przyznał Bernard Arnault, kwietniowa transakcja pokazuje zaangażowanie jego rodziny w umocnienie koncernu i jego marek. ”Odpowiednie transakcje pozwolą na uproszczenie struktur, czego dawno oczekiwał rynek. Dzięki przejęciu Christian Dior Couture, jednej z najbardziej znanej na całym świecie marce, wzmocni się dział mody i wyrobów ze skóry w całej grupie LVMH” – powiedział w oświadczeniu prezes LVMH.

Udostępnij:

Skomentuj