Ekskluzywny kluczyk do auta za pół miliona euro

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fińska firma Awain wprowadza na rynek najdroższy klucz samochodowy na świecie. Wysadzane diamentami cacko kosztuje 500 tys. euro, czyli ponad 2 miliony złotych.

Ekskluzywna linia kluczyków to prawdziwa gratka dla miłośników przepychu i luksusowych samochodów. – Kiedy byłem dziennikarzem motoryzacyjnym, zauważyłem, że większość kluczy luksusowych aut jest mało wyrafinowana i wykonana z plastiku – opowiada Jalmari Mattila, dyrektor generalny Awain. – Kluczyki te nie miały takiego samego kunsztu i finezji jak samochody, do których były produkowane. Mając to na uwadze, skorzystałem z pomocy projektanta Leevi Markkula i zegarmistrza Joakima Jokeli, aby stworzyć naprawdę pięknie wykonane, szyte na miarę i niezwykle luksusowe klucze.

Jak informuje firma Awain jej kluczyki są produkowane w małych, limitowanych edycjach. Wszystkie powstają w Finlandii. Tworzy je zespół rzemieślników, w tym zegarmistrzów, jubilerów i inżynierów mechaników. Praca nad jednym kluczykiem trwa od 100 do 300 godzin.

WainKey - Premium Magazne Polska

WainKey - Premium Magazne Polska

W swojej ofercie Awain posiada trzy modele kluczy. „Najskromniejsze” pochodzą z linii Quantum, kosztują od 49 tys. euro i są inkrustowane 354 diamentami o łącznej masie 3,45 karatów. Półkę wyżej znajduje się model Serenity, który zdobi 1250 diamentów o łącznej wartości 20 karatów. Jego cena to 89 tys. euro. Najbardziej ekskluzywny klucz od Awaina, to model Phantom, inkrustowany 34,5 karatami diamentów. Jego cena to 500 tys. euro, czyli pond 2 miliony złotych. Wszystkie trzy modele kluczy wykonane są z 175 g złota 18 lub 24 karatowego, w zależności od preferencji klienta.

WainKey - Premium Magazne Polska

– Właściciele luksusowych samochodów nie muszą już zadowalać się używaniem standardowego klucza – mówi Mattila. – Jako pasjonat motoryzacji osobiście uważam, że najlepsze samochody na świecie zasługują na najlepsze klucze – dodaje.

Firma Awain Key przygotowuje kluczyki do aut marki Aston Martin, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Maserati, Maybach, McLaren, Rolls-Royce, Porsche oraz Mercedes-Benz. Właściciele samochodów innych luksusowych marek są niestety skazani na zwykłe, szare i nudne seryjne kluczyki.
Pełna oferta firmy znajduję się tutaj: https://www.awainkey.com/

WainKey - Premium Magazne Polska

Udostępnij:

Skomentuj