Księżycowy pojazd od Lexusa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Unosi się nad powierzchnią i osiąga prędkość 500 km/h. Projektanci Lexusa stworzyli koncepcje futurystycznego pojazdu, którym mogliby się poruszać ludzie mieszkający w koloniach na Księżycu.

Zero Gravity powstał jako odpowiedź na zaproszenie międzynarodowego magazynu sztuki i designu Document Journal. Ten nietypowy koncept Lexusa – przypominający motocykl pojazd – został tak zaprojektowany, by unosić się nad powierzchnią Księżyca, osiągając prędkość do 500 km/h. Maszyna łączy w sobie dynamikę, emocjonującą jazdę, technologie przyszłości i supernowoczesny design marki. Choć, jak podkreśla Lexus, nie jest to model produkcyjny, stworzyło go europejskie studio projektowe ED2 w duchu maksymy Lexusa „Amazing Experience”. Zespół tworzący koncept odłożył na bok wszystkie zasady, które zwykle wyznaczają sposób tworzenia luksusowych samochodów. Projektanci nawiązali jednak do swojej najnowszej przełomowej pracy, czyli koncepcyjnego Lexusa LF-30 Electrified.

Premium Magazine Polska - Księżycowy Pojazd od Lexusa

– Nasz zespół projektantów był właśnie w trakcie szukania czegoś wykraczającego poza bieżącą pracę nad produktami bliskimi wprowadzenia do produkcji, aby przyjrzeć się, jak zaawansowana technologia zmieni sposób naszej interakcji z pojazdami – mówi Ian Cartabiano, prezydent ED2. – Projekt księżycowy pojawił się w samą porę, w połowie naszej pracy nad LF-30 Electrified. Sprawił, że zespół zaczął wybiegać myślami jeszcze dalej w przyszłość, a jednocześnie zastosował niektóre elementy designu wnętrza LF-30 do konceptów księżycowych.

Premium Magazine Polska - Księżycowy Pojazd od Lexusa

Zero Gravity wykorzystuje specjalny system – Magnetic Levitation, który w oparciu o pole magnetyczne wytwarzane przez Księżyc pozwala lewitować nad jego nierówną powierzchnią. Konstrukcja pojazdu jest w pełni skoncentrowana na kierowcy, który steruje nim za pomocą elementów przypominających lejce. Autorem pomysłu jest Karl Dujardin, jego projekt został uznany za najlepszy spośród serii pomysłów zaprezentowanych przez wiodących międzynarodowych projektantów i architektów.

Premium Magazine Polska - Księżycowy Pojazd od Lexusa

Projekty stanowiły odpowiedź na zaproszenie międzynarodowego magazynu sztuki i designu Document Journal. Zadaniem uczestników akcji było przedstawienie pomysłów na to, jak mogłyby wyglądać przyszłe ludzkie kolonie na Księżycu. Siedem z nich zostało wybranych do opracowania w studiu ED2 Lexusa oraz włączenia do Lunar Design Portfolio magazynu Document Journal.

Udostępnij:

Skomentuj