Elektryzująca premiera Lexusa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lexus prezentuje „Lexus Electrified”, swoją wizję nowej generacji zelektryfikowanych pojazdów. Jej zapowiedzią jest Lexus LF-30 Concept, którego światowa premiera odbyła się podczas październikowego 46. Tokyo Motor Show 2019.

Od chwili powstania w 1989 roku, Lexus stara się dostarczać swoim klientom innowacyjnych, niesamowitych wrażeń związanych z korzystania z produktów marki, odwołujących się do wszystkich pięciu zmysłów. Od czasu wprowadzenia modelu RX 400h w 2005 roku, japoński producent luksusowych samochodów stał się światowym pionierem technologii elektryfikacji, takich jak dwustopniowa przekładnia redukcyjna i wielostopniowy układ hybrydowy, wykorzystujący technologię. Wszystko po to, aby zapewnić doskonałe osiągi i bezpośrednie wrażenia z jazdy, charakterystyczne dla pojazdów hybrydowych Lexusa.

Nowa wizja – auto partnerem życia

Lexus LF-30 Concept - www.premium-magazine.pl

Celem przedstawionej w tym miesiącu wizji „Lexus Electrified” jest znaczne zwiększenie osiągów, precyzji prowadzenia, kontroli i przyjemności z jazdy w czasach, w których mobilność wciąż się zmienia, wraz z postępującą autonomizacją jazdy i elektryfikacją pojazdów. Lexus przywołując oryginalną, prawdziwą radość z jazdy, rozwija nową, zaawansowaną kontrolę nadwozia i inne technologie elektryfikacji w celu dalszego zwiększania przyjemności prowadzenia samochodu i chce całkowicie zmienić istotę luksusowych pojazdów przyszłości.

www.koceo.pl - Koceo, Pledy, Narzuty

Reklama

Korzystając z doświadczeń w rozwoju najważniejszych technologii, stosowanych w popularnej gamie swoich benzynowo-elektrycznych hybryd (w tym modułów zarządzania akumulatorami, sterowania mocą i silników elektrycznych), marka dąży do stworzenia pojazdów, którymi ludzie nie tylko będą się interesować i pasjonować, lecz mogą czuć do nich przywiązanie – myśleć o nich jako partnerach, umożliwiających przeżywanie im tego, co w ich życiu najlepsze. Japończycy oddają to uczucie słowem Aisha, czyli „ukochany samochód”.

Rozwój pojazdów elektrycznych

Lexus LF-30 Concept - www.premium-magazine.pl

Aby osiągnąć ten cel, Lexus planuje zaprezentować swój pierwszy samochód elektryczny (BEV) w listopadzie 2019 roku. Jest to odpowiedź na potrzeby różnych regionów świata na rozwój napędów hybrydowych (HEV), hybryd plug-in (PHEV), napędów elektrycznych na baterie (BEV) i na ogniwa paliwowe (FCEV). Podążając dalej tą drogą, Lexus planuje rozbudowę oferty zelektryfikowanych pojazdów – w ciągu najbliższej dekady wprowadzi swoją pierwszą platformę dedykowaną modelom hybrydowym plug-in PHEV i w pełni elektrycznym BEV. Marka zapowiada, że do 2025 roku zostaną zelektryfikowane wszystkie modele Lexus.

Wyjątkowy Lexus LF-30 Concept

Lexus LF-30 Concept - www.premium-magazine.pl

Koncepcyjny model LF-30 wpisuje się w wizję „Lexus Electrified”. Futurystyczny wygląd zewnętrzny auta jest zapowiedzią stylistyki zelektryfikowanych samochodów Lexusa do 2030 roku. Jak zapowiada marka jej nowe zelektryfikowane napędy będą wyróżniać się osiągami i najnowszymi technologiami, które dołączą do układów hybrydowych Lexusa, umacniając go na pozycji lidera niskoemisyjnych samochodów.

Precyzyjne sterowanie silnikiem elektrycznym umożliwia natychmiastową korekcję położenia nadwozia, co nie jest możliwe w przypadku konwencjonalnych pojazdów. Ponadto LF-30 Electrified wykorzystuje wiele zaawansowanych technologii, stworzonych z myślą o roku 2030 – takich jak nowa koncepcja kokpitu, oparta na filozofii projektowania skoncentrowanego na człowieku oraz zdalnym kierowaniu.

Luksus dla wszystkich zmysłów

Lexus LF-30 Concept - www.premium-magazine.pl

Oprócz LF-30 Electrified, na Tokyo Motor Show, które potrwają do 4 listopada, zostanie zaprezentowany także „Lexus Senses Theatre” („Teatr zmysłów Lexusa”) – przestrzeń, w której będzie można doświadczyć jakości Lexusa oddziałującej na wszystkie pięć zmysłów. Składa się on z dwóch przestrzeni: audio i wizualnej. W pierwszej sali dźwięk silnika Lexusa LFA stymuluje słuch dzięki nagłośnieniu 3D (360 stopni).

Druga dala oferuje wizualne wrażenia związane z modelem Lexus LC, który za sprawą mapowania projekcyjnego zmienia swój wygląd w zależności od pory dnia i kąta patrzenia. Wystawa pomaga zrozumieć filozofię Lexusa i jednocześnie dostarcza ciekawych wrażeń dzięki stymulacji sensorycznej.

Przeczytaj także:
Tajemnicza premiera Lexusa
Lexus RX 450hL – Idealny SUV na rodzinne wakacje
Już jest. Zupełnie nowy Lexus RC F
Faceci w czerni jeżdżą Lexusem
Lexus Lounge na lotnisku w Brukseli
Luksusowy jacht Lexus LY 650

Udostępnij:

Skomentuj