GoldenEye broń, która jest rezydencją

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Siedemnasty film z serii o Jamsie Bondzie – GoldenEye – nosi nazwę jamajskiej rezydencji Iana Fleminga, autora książek o niezwykłym agencie.

W GoldenEye debiutujący w tej roli Bonda Pierce Brosnan musi zmierzyć się z nowym śmiertelnym wrogiem. Jego perfidny przeciwnik kradnie najnowszą, ściśle tajną sowiecką broń zwaną GoldenEye, przy pomocy której chce zniszczyć cały zachodni świat. Jadnak w rzeczywistości „Złote Oko” nie jest tajną bronią ale urokliwym domem położonym na jamajskiej plaży, w którym angielski pisarz Ian Fleming w latach 1952 – 1964 wymyślał przygody najdzielniejszego i najprzystojniejszego agenta wszech czasów.

Resort Fleming Villa - www.PremiumMagazine.pl

Jak się okazuje Fleming, potrzebował jedynie kilku deszczowych dni spędzonych na Jamajce, żeby zakochać się w wyspie i zdecydować się na wybudowanie tu swej zimowej rezydencji. Takie są początki Goldeneye, skromnego domku na klifie nad małą zatoczką w pobliżu rybackiego miasteczka Oracabessy. To tu właśnie powstała większość z 12 oryginalnych powieści i dwóch zbiorów opowiadań o agencie 007. Po śmierci Fleminga dom kupił Bob Marley, ale odsprzedał go szybko Chrisowi Blackwellowi, założycielowi kultowej wytwórni płytowej Island Records. Obecnie w willi działa prestiżowy resort Fleming Villa, w którym można odpocząć w otoczeniu przyrody i luksusu. W zależności od sezonu pobyt w willi, która została rozbudowana i odnowiona, kosztuje od 6600 do 8500 dolarów za noc.

Udostępnij:

Skomentuj