Inwestycje w samochody – które wybrać, aby zyskać

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nie wiesz w co zainwestować nadwyżkę gotówki? Może warto postawić na samochód, którego wartość rośnie? Przejrzyj nasze zestawienie i sprawdź, na których modelach możesz nieźle zarobisz.

Według rankingu luksusowych inwestycji przygotowanego przez brytyjski oddział Knight Frank, kupno dobrze wybranego auta z wysokiej półki była w 2017 r. prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jak wynika z danych Knight Frank dotyczących inwestycji alternatywnych luksusowe wino oferowało inwestorom jedynie trzyprocentowy zwrot w okresie 12 miesięcy. Na zegarkach można było zarobić cztery procent, na monetach dziesięć, a klasyczne auta dawały zysk aż 28 procentowy. Paul Michaels, z Hexagon Classics, firmy zajmującej się luksusowymi samochodami, przygotował zastawienie aut, których kupno może przynieść w najbliższych latach najwyższy zysk. Zobacz w co warto zainwestować?

Porsche Boxster 986

Porsche Boxster 986

Porsche Boxster 986 – Cena od około 25 tyś. zł

„Oryginalny Boxster, którego produkcję rozpoczęto w 1996 roku, staje się obecnie nowoczesnym klasykiem” – twierdzi Paul Michaels. Zdaniem eksperta inwestycja w to auto może się opłacać, nie można jednak liczyć na duży zysk w szybkim czasie. Porsche wypuściło na rynek setki tysięcy samochodów tego modelu, mimo to kupując ten samochód zadbany z niskim przebiegiem na pewno nie stracimy.

Fiat 500 (oryginalny)

Fiat 500

Oryginalny Fiat 500 – Cena od około 25 tyś. zł

Jeszcze parę lata temu Fiata 500 można było kupić za około 25 tysięcy złotych. Dzisiaj taka cena jest rzadkością. Dziś za auto trzeba zapłacić co najmniej 35 tysięcy zł. Zdaniem Michaelsa to nadal opłacalna inwestycja. Samochody te emanują urokiem i stylem. Jak zawsze w przypadku starych włoskich aut ich słabą stroną jest nietrwałe zabezpieczenie antykorozyjne.

Alfa Spider

Alfa Spider

Alfa Spider

Podobnie jak w przypadku Fiata 500, wartość Alfa Spidera w ostatnich latach wzrosła. Patrząc na zmieniające się ceny tego samochodu na przestrzeni 4 ostatnich lat zauważymy wzrost sięgający nawet 100%. Zdaniem ekspertów Spidery Duetto z epoki Graduate z dobrą historią będą wciąż zyskiwać na aukcjach coraz wyższe kwoty.

Porsche 993 Carrera 2

Porsche 993 Carrera 2

Porsche 993 Carrera 2

Porsche 993 Carrera 2 To samochód, który od 2015 roku notuje coraz wyższe ceny i wygląda na to, że trend ten utrzyma się jeszcze przez wiele lat.

Porsche 997 Gen II (2008-11)

Porsche 997 Gen II (2008-11)

Porsche 997 drugiej generacji, produkowane w latach 2008 do 2011 to świetna inwestycja.

Porsche 997 drugiej generacji, produkowane w latach 2008 do 2011 to świetna inwestycja. Zadbane, warte uwagi modele mające niski przebieg i dobrą historię, sprzedawane są dziś za minimum 200 000 złotych. Użytkowane w dobry sposób powinny nie tracić na wartości.

Mercedes SL W113 ‚Pagoda’

Mercedes SL W113 'Pagoda'

Wyjątkowe i dobrze odrestaurowane egzemplarze Mercedesa SL W113 ‘Pagoda’ można dziś sprzedać nawet za ponad pół miliona złotych.

Ten model to jeden z najlepiej wyglądających drop-topów z czasów, gdy Mercedes tworzył naprawdę piękne samochody. Ma na rynku klasyków od lat bardzo silną pozycję. W ciągu ostatnich trzech lat cena tego modelu na światowym rynku wzrosła o około 100 tyś zł. Wyjątkowe i dobrze odrestaurowane modele można dziś sprzedać nawet za ponad pół miliona złotych. Co ważne, popyt na te samochody nie maleje.

Aston Martin V8 Vantage

Aston Martin V8 Vantage

Aston Martin V8 Vantage

Samochody, takie jak Aston Martin DB4, DB5 i DB6, osiągnęły w ostatnich latach znaczny wzrost wartości. Cieszą się największą popularnością w Wielkiej Brytanii, ale na kontynencie również ma coraz więcej zwolenników. Dobrej jakości Vantage coupe z niskiem przebiegiem może osiągnąć dziś cenę 2,5 mln zł a w wersji kabriolet jeszcze większą.

Ferrari Daytona

Ferrari Daytona

Ferrari Daytona – jeden z najdroższych klasyków na światowym rynku.

Modele tego auta są warte dziś ponad 3 mln zł. Cena może przyprawić o zawrót głowy, ale auto można po kilku latach sprzedać ze sporym zyskiem.

Porsche 993 GT2

Porsche 993 GT2

Dzięki napędowi na tylne koła i turbodoładowanemu płaskiemu silnikowi o mocy 430 koni mechanicznych, tzw “sześciopak”, Porsche 993 GT2 był i jest marzeniem wielu kolekcjonerów. Trzy lata temu auto można było kupić za około 3 mln zł. Dziś trzeba za nie zapłacić około 5 milionów złotych i najprawdopodobniej cena będzie nadal rosła.

Udostępnij:

Skomentuj