Luksusowe wieczne pióro od Richarda Mille’a

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Szwajcarska marka, znana przede wszystkim z produkcji ekskluzywnych zegarków, stworzyła wyjątkowe wieczne pióro, warte 105 tys. dolarów.

Richard Mille postanowił zrewolucjonizować zwykły przyrząd do pisania i przekształcić go w majstersztyk zegarmistrzowski. Prace nad tym wyjątkowym piórem trwał cztery lata. W mechanizmie wykorzystano najnowsze rozwiązania stosowane w zegarkach. Składa się on z 12 kamieni i mostków wykonanych z tytanu 5-stopnia. Pióro wieńczy stalówka z białego złota. Wyjątkowa jest też zewnętrzna obudowa, wykonana z włókna węglowego NTPT, materiału będącego punktem rozpoznawczym marki.

Pióro od Richarda Mille'a - www.premium-magazine.pl

Największe wrażenie robi jednak przeszklenie umieszczone na górnej części pióra, przez które możemy podejrzeć pracę całego mechanizmu. Richard Mille opracował dodatkowo nowatorską metodę wyjmowania stalówki i uzupełniania atramentu, wszystko po to, aby pióro jego autorstwa było naprawdę wieczne. Warto zaznaczyć, że jak przystało na produkt luksusowy, każdy egzemplarz pióra posiada wygrawerowany numer seryjny. Wszystko to ma oczywiście swoją cenę. Luksusowe pióro warte jest 105 tys. dolarów.

Pióro od Richarda Mille'a - www.premium-magazine.pl

Udostępnij:

Skomentuj