Najdroższy burger na świecie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ile zapłaciłbyś za burgera? 20-30 złotych? może ok 100, jeśli pochodziłby z jednej z najlepszych restauracji w Polsce? A co powiesz na burgera za ponad 19 tys.? Nie możliwe? A jednak. Tyle trzeba zapłacić za najdroższego burgera na świecie. Serwują go w Las Vegas.

Istnieje wiele bardzo drogich burgerów. Diego Buik, szef kuchni jednej z topowych restauracji w Holandii, stworzył na przykład hamburgera za 2 tys. euro, co spowodowało, że danie trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Burger Buika zawiera w sobie między innymi homara, kawior, foie gras oraz trufle. Do tego wszystkiego dochodziło mięso, w tym wypadku bardzo drogi stek z japońskiej wołowiny Wagyu połączony ze stekiem z wołowiny Black Angus oraz dość niezwykła bułka, pokryta… 24-karatowymi liśćmi złota.

Najdroższy Burger - Premium Magazine Polska

Burger Buika zawiera w sobie między innymi homara, kawior, foie gras oraz trufle.

Jednak Diego Buik ze swoim burgerem może się dziś schować. W Las Vegas można bowiem zjeść lepiej i o wiele drożej. Najdroższego burgera serwują w restauracji Fleur, mieszczącej się w kasynie Mandalay Bay. Fleur prowadzona jest przez znanego francuskiego szefa kuchni Huberta Kellera, koncentruje się na klasycznych francuskich potrawach bistro, takich jak francuska zupa cebulowa, coq au vin czy frytki ze stekiem. Z pewnością nie jest to jedną z najdroższych restauracji na świecie, ale jedna pozycja w menu króluje nad resztą, przynajmniej jeśli chodzi o cenę. Jest to Fleur Burger 5000. Danie kosztuje 5000 dolarów czyli ok. 19500 zł.

Co znajdziemy w najdroższym burgerze na świecie? Przede wszystkim super luksusową wołowinę Wagyu, do tego smażone foie gras oraz trufle. Jednak na tym nie koniec. Do dania serwowane jest 1995 Chateau Petrus z Bordeaux, jedno z najbardziej cenionych i najdroższych win znanych człowiekowi. Smacznego!

Udostępnij:

Skomentuj