Najlepsze tenisistki na Porsche Tennis Grand Prix

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kolejna edycja Porsche Tennis Grand Prix po raz 42 przyciągnie na korty w Stuttgarcie najlepsze światowe tenisistki.

Liczne gwiazdy, w tym Simona Halep (Rumunia), zwyciężczyni French Open i obecny światowy numer jeden, pojawią się w Porsche Arena, na kolejnym turnieju WTA, który obędzie się w dniach 20-28 kwietnia 2019 roku w Stuttgarcie. Na 42. Grand Prix Porsche Tennis nie zabraknie także Eliny Svitoliny (Ukraina), zwyciężczyni finałów WTA w Singapurze oraz Angelique Kerber (Niemcy) tenisistki z polskimi korzeniami, zwyciężczyni Australian Open 2016, US Open 2016 oraz Wimbledonu 2018. Na korcie pojawi się także Karolia Pliskova (Czechy), dwukrotna mistrzyni Wimbledonu oraz Daria Kasatkina (Rosja).

Porsche Tennis Grand Prix

Maria Sharapova – zwyciężczyni Porsche Tennis Grand Prix z 2012, 2013 i 2014 roku.

– Fakt, że możemy już zaprezentować kibicom najlepsze tenisistki świata, które pojawią się na naszym turnieju, pokazuje, jak bardzo lubią ona grać w Porsche Arena – mówi dyrektor turnieju Markus Günthardt. – Zagrają u nas światowe nr 1, zwyciężczyni finałów WTA oraz zwyciężczynie Wielkiego Szlema w Paryżu i Wimbledonie – nie mogło być lepiej.

Porsche Tennis Grand Prix, jest jednym z najważniejszych kobiecych turniejów tenisowych rangi WTA Premier zaliczany do cyklu WTA Tour. Historia zawodów sięga 1978 roku. Do 2005 roku turniej rozgrywany był w Filderstadt, obecnie odbywa się w Stuttgarcie.

Udostępnij:

Skomentuj