Niezwykły design Lexusa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jedni wzornictwo Lexusa kochają, inni go nienawidzą. Można nie być fanem samochodów tej marki, ale trzeba przyznać, że są one oryginalne i projektowane z wyjątkową odwagą i rozmachem.

30 lat temu, kiedy Lexus debiutował na rynku, mało kto wierzył, że nowa marka będzie w stanie konkurować z takimi gigantami jak Mercedes-Benz czy BMW i stanie się liderem w segmencie aut premium. A jednak. Japończycy od początku postawili sobie wysoko poprzeczkę i konsekwentnie dążyli do realizacji założonego celu – bycia najlepszym – i choć pierwszy samochód marki – limuzyna LS 400 – nie zachwycał swoim wzornictwem, to każdy kolejny był coraz bardziej odważny i stylowy.

Prowokacja i styl

Niezwykły design Lexusa

„Projektujemy, by prowokować” – piszę na swojej stronie Lexus i coś w tym jest. Design japońskich aut, wyróżnia się z tłumu. Lexus – jak mało która marka – lubi szokować. Każdy nowy model prezentuje odważne i nowatorskie pomysły. Można śmiało powiedzieć, że wzornictwo Lexusa jest wręcz rozmyślnie zuchwałe i prowokujące. Za każdym razem auta japońskiej marki podczas swych premier wzbudzają sensację i często skrajne emocje.

Niezwykły design Lexusa

Auta z charakterem

Niezwykły design Lexusa

Lexus niestrudzenie eksperymentuje z nowymi pomysłami szukając ciekawych rozwiązań stylistycznych, które niejednokrotnie stają się później symbolami marki. Tak było z atrapą chłodnicy o kształcie wrzeciona, która dziś jest natychmiast rozpoznawalna jako stylistyczny „podpis” Lexusa. Element ten jest tak wyraźnie podkreślony, że nie sposób go przeoczyć. Mówiąc o cechach charakterystycznych aut Lexusa nie sposób pominąć także świateł w kształcie litery L, które harmonizują z wrzecionem na przodzie samochodu, podkreślając jego imponujący wizerunek.

Podróż do przyszłości

Niezwykły design Lexusa

Z każdym nowym modelem Lexus zabiera swoich klientów w podróż do przyszłości. Marka stawia na tworzenie niezwykłych samochodów koncepcyjnych a także jachtów, deskorolek i statków kosmicznych. Cała gama modeli Lexusa projektowana jest z zastosowaniem wspólnego języka stylistycznego: L-finesse. Ich wzornictwo jest równie przyszłościowe, jak zastosowane w nich rozwiązania techniczne. A cała stylistyczna koncepcja zrealizowana z wielką klasą.

Komfort i luksus

Niezwykły design Lexusa

Oczywiście auta Lexusa mają nie tylko wyglądać. Marka od początku stawia również na komfort jazdy i luksusowe, a zarazem komfortowe wykończenie wnętrz. Zasada w każdym modelu jest taka sama – niezależnie od zajmowanego miejsca i pozycji, osoba znajdująca się w Lexusie musi czuć się wygodnie i mieć pod ręką każdą funkcjonalność auta. Wisienką na tym przepysznym torcie jest dobór materiałów wykończeniowych, które mają sprawić, że wsiadając do Lexusa poczujemy się otuleni luksusem. A wszystko to w połączeniu z japońską tradycją, z której niezmiennie czerpie Lexus. I tak w najnowszym modelu LS znajdziemy oświetlenie inspirowane japońskimi latarniami oraz ręcznie plisowane wewnętrzne panele drzwi inspirowane tradycyjnym japońskim origami.

Przeczytaj także:
Lexus RX 450hL – Idealny SUV na rodzinne wakacje
Już jest. Zupełnie nowy Lexus RC F
Faceci w czerni jeżdżą Lexusem
Poznaj nowego Lexusa LC Convertible
Luksusowy jacht Lexus LY 650
Lexus Lounge na lotnisku w Brukseli

Udostępnij:

Skomentuj