Poznaj najdroższe auto na świecie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bugatti, francuska marka samochodów sportowych, przedstawiła swój najnowszy, a przy okazji najdroższy na świecie samochód. Jest nim wart 16,7 mln euro model La Voiture Noire.

Bugatti La Voiture Noire to prawdziwe auto przyszłości. Model został stworzony z okazji 110-lecia marki i zbudowano tylko jeden jego egzemplarz. Samochód miał swoją premierę podczas ostatniego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Auto jest wykonane z włókna węglowego, posiada sześć rur wydechowych, ma 8-litrowy i 16 cylindrowy silnik i zdaniem Bugatti stanowi szczyt linii produkcyjnej marki. Zderzaki tego super samochodu są płynnie zintegrowane z nadwoziem, a przednia szyba wydaje się płynnie stapiać z szybami po bokach, tak jak przyłbica kasku.

Bugatti La Voiture Noire - www.premiummagazine.pl

Model został stworzony z okazji 110-lecia marki i zbudowano tylko jeden jego egzemplarz.

Jak informuje Bugatti La Voiture Noire jest nowoczesną interpretacją klasycznego Bugatti Type 57, zaprojektowanego przez syna założyciela Ettore Bugatti, Jean, w latach 30. i 40. XX wieku. Najnowszy model Bugatti został wyceniony na 11 milionów euro bez podatków. Jednak według niepotwierdzonych informacji auto zostało sprzedane za 16,7 milionów euro, czyli ok. 70 milionów złotych.

Bugatti La Voiture Noire - www.premiummagazine.pl

Bugatti La Voiture Noire jest nowoczesną interpretacją klasycznego Bugatti Type 57.

Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru
Udostępnij:

Skomentuj