Restauracje znanych projektantów i domów mody

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gucci, Ralph Lauren, Dolce & Gabbana czy Armani to dziś nie tylko sławni projektanci mody, ale także właściciele luksusowych i modnych kawiarni oraz restauracji. Wyjątkowe wnętrza, wyśmienite jedzenie i oczywiście nienaganna obsługa to znaki rozpoznawcze lokali firmowanych nazwiskami projektantów. Poznaj najlepsze z nich.

Gucci zaprasza do Florencji

Na początku 2018 roku Gucci otworzył luksusowy lokal gastronomiczny w samym sercu przepięknej Florencji. Urządzona w baśniowym stylu restauracja znajduje się na parterze historycznego pałacu Palazzo della Mercanzia. Pozostałe piętra XIV-wiecznego budynku zajęło muzeum marki oraz butiki, w których można znaleźć limitowane projekty wyselekcjonowane przez samego Alessandro Michele, projektanta i dyrektora kreatywnego Gucci. Za menu florenckiej restauracji „Gucci Osteria da Massimo Bottura” odpowiada Massimo Bottura, szef kuchni modeńskiej Osteria Francescana, jednej z najsłynniejszych obecnie włoskich restauracji, uhonorowanej trzema gwiazdkami Michelin. U Gucciego można zjeść zarówno klasyczne włoskie danie takie jak makarony czy risotto, jak i potrawy inspirowane dalekimi zakątkami świata. Jednak restauracja w Florencji to nie pierwszy lokal gastronomiczny włoskiego domu mody. Pierwsza restauracja serwująca pełne posiłki pod szyldem Gucci została otwarta już 2015 roku w Szanghaju. Jeszcze wcześniej marka uruchomiła dwie luksusowe kawiarnie, w Tokio i Florencji.

Gucci Osteria, Mediolan

U Gucciego można zjeść zarówno klasyczne włoskie danie, jak i potrawy inspirowane dalekimi zakątkami świata.

Złota restauracja Dolce & Gabbana

Oczywiście Gucci nie jest jedyną luksusową marką posiadającą restauracje. Przy ul. Carlo Poerio 2/A w Mediolanie znajduje się GOLD – restauracja D&G. Jest to pierwsza inwestycja D&G w branżę gastronomiczną. Wnętrze lokalu nawiązuje do nazwy i jest zdominowane przez złoto. Restauracja zachwyca jednak nie tylko wystrojem. GOLD to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy chcą przede wszystkim skosztować najlepszej sycylijskiej kuchni. W budynku, w którym mieście się restauracja znajduje się także bistro oraz sklep z tradycyjnymi włoskimi produktami.

Restauracja Gold by Dolce&Babbana

Restauracja GOLD to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy chcą skosztować najlepszej sycylijskiej kuchni.

Restauracja Gold by Dolce&Babbana 01

W budynku, w którym mieście się restauracja znajduje się także bistro oraz sklep z tradycyjnymi włoskimi produktami.

Obiad od Versace

Miłośników Versace zapraszamy do Australii. To tu, w mieście Gold Coast, znajduje się „Vanitas”, kultowa restauracja Hotelu Palazzo Versace. W lokalu na miłośników włoskiej marki i dobrej kuchni czekają nowoczesne dania australijskie autorstwa brytyjskiego szefa kuchni Paula Froggatta. W lokalu oprócz wyrafinowanego menu, można podziwiać także wyjątkowe wnętrza, które zdobi m.in. 13-sto metrowy obraz, przedstawiający życie Gianni Versace.

Vanitas, Versace, Australia

W restauracji Vanitas by Versace zjemy nowoczesne dania australijskie autorstwa brytyjskiego szefa kuchni Paula Froggatta.

Świat smaków Armaniego

Armani w gastronomii zadebiutował w 1998 roku otwierając w Paryżu pierwszą z ponad 20 swoich restauracji. Lokal w 2018 został nagrodzony prestiżową gwiazdką Michelin. Dziś kuchnią od Armaniego mogą zachwycać się nie tylko Francuzi. Marka posiada restauracje także w Tokio, Dubaju, Monachium, Bolonii czy Hong Kongu.

Armani Nobu Milani, Mediolan

Armani w gastronomii zadebiutował w 1998 roku otwierając w Paryżu pierwszą z ponad 20 swoich restauracji

Armani Nobu Milani, Mediolan

Armani posiada restauracje w Paryżu, Tokio, Dubaju, Monachium, Bolonii czy Hong Kongu.

Alain Ducasse Tokyo autorstwa Chanel

Miłośników Chanel muszą koniecznie odwiedzić Tokio. W stolicy Japonii w 2004 roku francuski dom mody otworzył swoją restauracje. Lokal znajduje się na najwyższym piętrze budynku Chanel Ginza i jest wyjątkowo elegancki, minimalistyczny i bardzo, bardzo Chanel. W menu można znaleźć wyrafinowane dania kuchni francuskiej, które w pełni wykorzystują najlepsze japońskie składniki. Dania, jak w każdej z restauracji firmowanej przez luksusowe domy mody nie należą do najtańszych, ale ich smak zachwyci każdego.

Alain Ducasse Tokyo by Chanel

Alain Ducasse znajduje się na najwyższym piętrze budynku Chanel Ginza w Tokio.

Udostępnij:

2 komentarze

Skomentuj