Rolls-Royce stworzony dla surferów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kiedy myślisz o wyprawie na surfing, najprawdopodobniej wyobrażasz sobie podróż klasycznym Volkswagenem Camperem. A co byś powiedział na wrzucenie swojej deski na dach Rolls-Royce’a Ghost?

Luksusowy samochód, luksusowy sprzęt

Rolls Royce Ghost

Na dachu Rolls-Royce’a nie można przewozić obojętnie jakiej deski. Poznaj deskę surfingową firmy Woodpop, zdobioną 24-karatowym złotem.

Rolls-Royce spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Tym razem marka prezentuje istniejący już 9 lat na rynku model Ghost, ale w wersji dla miłośników surfingu. Luksusowe auto wymaga jednak równie luksusowego sprzętu. Na dachu Rolls-Royce’a nie można przecież przewozić obojętnie jakiej deski. Skoro jeździsz luksusowym autem unosząc się na falach też musisz otaczać się luksusem. Proponujemy zatem wybór wyjątkowej deski firmy Woodpop, wykonanej z drewna „Paulownia” o dużej trwałości, zawierającej w sobie elementy orzecha amerykańskiego i jaworu. Ostatnia warstwa ozdobiona jest 24-karatowym złotem. Deska warta jest, bagatela, 30 tys. funtów. Biorąc pod uwagę cenę Rolls-Royce’a Ghost, taki koszt nie powinien wzbudzać zdziwienia.

Najwyższa jakość wykonania

Rolls Royce Ghost

Pod maską Ghosta znajduje się 6,6-litrowy silnik twinturbo V12. Auto rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,7 s. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 249 km/h.

Rolls-Royce Ghost to luksusowy sedan produkowany przez brytyjską markę od 2010 roku. Konstrukcja tego modelu opiera się na platformie użytej również w BMW serii 7. W przedniej części samochodu uwagę przyciąga duży, chromowany grill, zwieńczony charakterystyczną dla marki statuetką – Spirit of Ecstasy. Boki Ghosta zdobią jedynie subtelne przetłoczenie w dolnej części drzwi oraz klamki. Tył auta został zaokrąglony, dzięki czemu model wygląda lekko i zgrabnie. Także nadwozie nie sprawia tak monumentalnego wrażenia jak inne flagowe modele marki. Wnętrze auta zdobi wysokiej jakości drewno i skóra. Mimo, że Ghost jest mniej luksusowym autem niż choćby Phantom, dostał bardzo bogate wyposażenie. Znajdziemy tu m.in. osiem poduszek powietrznych, czterostrefową klimatyzację, nawigację satelitarną z obsługą głosową oraz podgrzewane przednie i tylne fotele, kompas a także uniwersalny pilot zdalnego sterowania do drzwi garażowych. Pod maską Ghosta znajduje się 6,6-litrowy silnik twinturbo V12. Mimo swej nie małej masy (2470 kg) auto rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,7 s. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 249 km/h.

Rolls Royce Ghost

Konstrukcja Rolls-Royce Ghosta opiera się na platformie użytej również w BMW serii 7.

Rolls Royce Ghost

Mimo, że Ghost jest mniej luksusowym autem niż choćby Phantom, dostał bardzo bogate wyposażenie.

Udostępnij:

Skomentuj