Singapur – najlepsze miejsce do życia w Azji

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Singapur utrzymuje swoją pozycję jako azjatyckie miasto o najwyższej jakości życia – wynika z rankingu „Quality of Living” przygotowanego przez firmę Mercer.

Firma doradcza Mercer co roku przeprowadza badanie jakości życia w 231 miast od Wiednia do Bagdadu. Od dziewięciu lat w zestawieniu wygrywa Wiedeń. Kolejne miejsca zajmują Zurych, Auckland i Monachium. Wśród miast z Azji najlepiej żyje się w Singapurze. W 2018 roku miasto to znalazł się na 25 miejscu w ogólnym zestawieniu i na pierwszym miejscu wśród miast z Azji.

Singapur - Premium Magazine Polska

Serce Singapuru stanowi rzeka Singapur i ulokowane wokół niej dzielnice.

W pierwszej trójce azjatyckich miast znalazły się także japońskie Tokio i Kobe (50. na świecie) oraz Yokohama (55. na świecie). – Wraz z postępującą globalizacją i zmieniającą się demografią siły roboczej – przyciągnięcie i utrzymanie utalentowanych pracowników jest jednym z kluczowych wyzwań dla przedsiębiorstw w ciągu najbliższych pięciu lat – komentuje wyniki rankingu Ilya Bonic, prezes Mercer’s Business Career. – Coraz bardziej zróżnicowana siła robocza jest bardziej mobilna i posiada bardzo odmienne wymagania i aspiracje w zakresie kariery, stylu życia, a ostatecznie miejsca i sposobu, w jaki chce pracować. Firmy muszą brać te czynniki pod uwagę.

Singapur - Premium Magazine Polska

W architekturze miasta przeważają nowoczesne drapacze chmur, ale mimo tego tonie ono w tropikalnej zieleni, a na ulicach słychać śpiew ptaków.

Singapur - Premium Magazine Polska

Singapur jest terytorialnie niedużym państwem, ale liczba ludności sięga tu ponad 3 mln. Dlatego jest najgęściej zaludnionym krajem świata.

Singapur - Premium Magazine Polska

Główną grupą etniczną są tutaj Chińczycy, którzy znacznie dominują nad innymi, drugie miejsce zajmują Malajowie, a dalej Hindusi i Tamilowie oraz Europejczycy, wśród których przeważają Anglicy.

Singapur - Premium Magazine Polska

Mieszkańcy Singapuru to naród niesamowicie zdyscyplinowany i pracowity. Całość jest podporządkowana rządowi, który ustala reguły i zasady nawet te dotyczące codziennego życia.

Udostępnij:

Skomentuj