Superauto dla wymagających

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Felino, kanadyjski producent supersamochodów, zaprezentował właśnie swoje nowe auto. Model CB7R został zaprojektowany przez kierowcę wyścigowego i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy.

www.PremiumMagazine.pl - Superauto CB7R

Ten samochód wygląda jak pojazd superbohatera i jak informuje jego producent został stworzony, aby zapewnić swojemu właścicielowi niezapomniane wrażenia z jazdy. Auto zaprojektował kierowca wyścigowy, Antoine Bessette, i zrobił to tak, aby w szczególny sposób wyróżniał się spośród innych supersamochodów przeznaczonych do jazdy drogowej. Wyposażona w silnik V8 o mocy 700 koni mechanicznych maszyna może osiągnąć prędkość do 345 km/h i przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy.

www.PremiumMagazine.pl - Superauto CB7R

– Zawsze napędzały mnie najnowocześniejsze technologie – przyznaje Antoine Bessette. – Potrzeba było kilku lat badań i rozwoju, aby stworzyć pojazd o tak dużej mocy do użytku drogowego. Musieliśmy przemyśleć każdy poszczególny element, aby zapewnić zarówno funkcje, jak i wrażenia z jazdy, jakich oczekuje się od samochodu sportowego najwyższej klasy – dodaje kierowca.

www.PremiumMagazine.pl - Superauto CB7R

CB7R jest standardowo wyposażony w sześciobiegową manualną skrzynię biegów, opcjonalnie może posiadać sekwencyjną skrzynię biegów, dostępne zarówno do użytku drogowego, jak i na torze. Samochód wyposażono także w fotele z włókna węglowego, które są dopasowane do konkretnego kierowcy. Cena wywoławcza auta to 275 000 USD.

Udostępnij:

Skomentuj