Ta choinka jest warta 15 milionów dolarów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Świąteczne drzewko zdobiące hol w hotelu Kempinski Bahia niedaleko Marbelli w Hiszpanii zdaniem CNN może być najdroższą choinką na świecie.

Ta choinka naprawdę zachwyca. Ozdobiła ją brytyjska artystka Debbie Wingham, znana z efektownych, naturalnej wielkości torów przypominających znanych celebrytów, a także najdroższego na świecie ciasta weselnego, zamówionego przez klienta z Dubaju i wycenionego na 50 milionów euro.

www.premiummagazine.pl - Najdroższa Choinka

Na drzewku znalazły się bombki zdobione najprawdziwszymi diamentami. Na zielonych gałązkach można znaleźć także inne kamienie szlachetne, designerską biżuterią oraz strusie jaja. Wiele ozdób jest inspirowanych art deco i ma za zadanie imitować luksusowe przedmioty, takie jak flakoniki perfum, torebki czy kieliszki do martini. Wartość wszystkich ozdób wyceniono na 15 milionów dolarów, co czyni hiszpańską choinkę jedną z najdroższych na świecie.

www.premiummagazine.pl - Najdroższa Choinka

Obecnie najdroższym świąteczny drzewkiem zapisanym w księdze rekordów Guinnessa jest choinka z hotelu Emirates Palace w Abu Zabi, wyceniona w 2010 roku na około 41 milionów AED, czyli około 11 milionów USD. Wygląda jednak na to, że hotel Kempinski Bahia jest silnym kandydatem do przejęcia tytułu.

Udostępnij:

Skomentuj