TOP 5 wyjątkowych miejsc na wakacje tylko dla dorosłych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wypoczynek w otoczeniu zieleni, w ciszy i luksusie, a do tego bez dziecięcych krzyków i hałasów. Przedstawiamy nasz subiektywny ranking hoteli i pensjonatów tylko dla dorosłych.

Wszyscy kochamy dzieci, ale czasami chcemy odpocząć bez nich. Rozkoszować się ciszą i spokojem w towarzystwie osób dorosłych. Wakacje bez maluchów stają się coraz bardziej popularne, przybywa także obiektów dedykowanych tylko pełnoletnim gościom. Mają to być swoiste azyle dla dorosłych. Przedstawiamy pięć z nich, które zdobyły nasze uznanie.

Dwór Role

Hotele dla dorosłych - Premium Magazine Polska

Urokliwe miejsce z klasą, otoczone zielenią i zanurzone w ciszy. Tu naprawdę można odpocząć i odetchnąć pełną piersią. Malowniczy Dwór Role, bo o nim mowa, znajduje się na Kaszubach, 30 km od Bytowa. Jeśli lubicie przyrodę to miejsce idealne dla Was. Dwór otoczony jest bowiem 6 hektarowym parkiem ze stawem i starym sadem jabłkowym. W pierwszym roku swojej działalności miejsce to było otwarte dla rodzin z dziećmi. Jednak coraz częściej zaczęły przyjeżdżać tu osoby, które chciały odpocząć nie tylko od miejskiego zgiełku, ale także od klasycznych hoteli. Goście nie szukali rozrywek, dnia pełnego atrakcji, ale spokoju i miłej domowej atmosfery połączonej z wygodą i wysokim standardem. Posiadłość wybierały także pary chcące celebrować swoje uroczystości tylko we dwoje. Dzieci zostawały w domu z babcią lub opiekunką. W ten sposób goście sami wybrali jak ma ostatecznie wyglądać Dwór Role – stał się on luksusową krainą, w której można zrelaksować się bez maluchów.

Hotele dla dorosłych - Premium Magazine Polska

Hotele dla dorosłych - Premium Magazine Polska

W Dworze można jednak nie tylko dobrze wypocząć ale także dobrze i zdrowo zjeść. Tutejsza kuchnia bazuje na regionalnych produktach. Znajdziemy tu własnej produkcji wędliny, dżemy, ogórki kiszone i sery z rodzinnych manufaktur. Do tego wszystkiego dochodzą przemili gospodarze, którzy starają się aby, każdy gość czuł się u nich jak w domu.
www.dworrole.com

2. Manor House SPA

Hotele dla dorosłych - Premium Magazine Polska

Jeśli lubicie luksus i historyczne wnętrza musicie odwiedzić Manor House SPA w Chlewiskach. Kompleks jest unikatowym, na skalę europejską, obiektem historycznym, który dzięki pasji właścicieli został zamieniony w ekskluzywny hotel. Manor House SPA to miejsce gdzie historia łączy się z luksusem nowoczesnego ośrodka SPA. Obiekt w tym roku otrzymał tytuł „Lidera wśród luksusowych hoteli dla dorosłych” w IX edycji konkursu o tytuł Polish Businesswomen Awards.

Hotele dla dorosłych - Premium Magazine Polska

Ideą obiektu jest jego holistyczne podeście do człowieka i zabiegów SPA & Wellness. Studio Odnowy Biologicznej w Termach Zamkowych jest idealnym miejscem na doładowanie akumulatorów i pełne odprężenie podczas korzystania z bogatej oferty, miedzy innymi: saun, łaźni, basenu, jacuzzi, przeróżnych masaży, natrysków, podwodnych gejzerów czy odżywczych kapeli. Hotel ma również do zaoferowania dobrze wyposażoną salę fitness, outdoor fitness oraz relaksacyjne spacery w otoczeniu energetycznej Piramidy Horusa i Kamiennego Kręgu Mocy.
www.manorhouse.pl

3. Hotel Prezydent Medical SPA & Wellness

Hotele dla dorosłych - Premium Magazine Polska

Hotel Prezydent Medical SPA & Wellness to kolejne idealne miejsce dla osób ceniących sobie wypoczynek w atmosferze ciszy i spokoju. Obiekt zlokalizowany jest wśród lasów u stóp Góry Parkowej tuż przy Krynickim Deptaku. Zaletą hotelu jest unikalna atmosfera relaksu, której ciężko doświadczyć w innych miejscach.

Hotele dla dorosłych - Premium Magazine Polska

Hotel Prezydent to także bogata oferta rytuałów SPA w hotelowej Ambasadzie SPA, pyszna, regionalna kuchnia w Restauracji Magnolia oraz codzienne zabawy przy muzyce w Clubie Muzycznym Jack’s Place. Oferta hotelu dostosowana jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 12-tego roku życia, szukających spokoju, relaksu i ciszy.
www.hotelprezydent.com

4. Siedlisko Sztuki

Hotele dla dorosłych - Premium Magazine Polska

Siedlisko Sztuki to miejsce gdzie szanuje się naturę, drugiego człowieka i celebruje Sztukę Codziennej Radości. Jak twierdzą gospodarze jest to zakątek z duszą, gdzie każdy zakamarek szepcze słowa otuchy i radości. Otoczenie Siedliska zachęca zarówno do wyciszenia się i kontemplacji, jak i wspólnego odkrywania uroków natury, a co za tym idzie do aktywnego wypoczynku.

Hotele dla dorosłych - Premium Magazine Polska

Dzień zaczyna się tu od porannej jogi, później kubek świeżo parzonych ziół z własnej łąki, nieśpieszne śniadanie, przy którym zawsze jest czas na interesującą rozmowę. Słuchając odgłosów natury można tu zatopić się w lekturze ciekawej książki lub wybrać się na pieszą wycieczkę i podziwiać przyrodę. Wieczorami goście spotykają się przy ognisku pod gwiazdami lub wygrzewają się w saunie. Gospodarze dbają, aby każdego z gości nie tylko dobrze nakarmić i przenocować, ale przede wszystkim mile zaskoczyć i zachwycić.
www.siedliskosztuki.pl

5. Hotel Quadrille

Hotele dla dorosłych - Premium Magazine Polska

Miłośników designie zapraszamy serdecznie do hotelu Quadrille. Obiekt przenosi nas do świata „Alicji w krainie czarów”, mimo to aby tu zagościć trzeba mieć skończone 16 lat. Baśniowa Alicja towarzyszy całej koncepcji Quadrille, począwszy od samej nazwy odnoszącej się do kadryla tańczonego przez bohaterów, restauracji „Biały Królik” nawiązującej do postaci przewodnika Alicji po baśniowym świecie, czy „Pubu 10/6” określonego tak od Dnia Kapelusznika. Hol wejściowy ozdabia czarno-biała posadzka przywodząca na myśl partię szachów rozgrywaną przez głównych bohaterów opowieści, a wystrój całego Pałacu tworzy bajkową iluzję. Z kolei jeden z pokoi nawiązuje do filmowej adaptacji powieści dokonanej przez Tima Burtona.

Hotele dla dorosłych - Premium Magazine Polska

Czujni Goście odnajdą w obiekcie o wiele więcej baśniowych akcentów, co nie znaczy, jednak że jest to miejsce dedykowane dzieciom. Jak informują właściciele ich obiekt jest przede wszystkim dla osób świadomych siebie, ciekawych świata, zorientowanych na kulturę i sztukę.
www.quadrille.pl

Udostępnij:

Skomentuj