Ulubiony jacht Elizabeth Taylor do wynajęcia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Malahne – jacht którym pływali m.in. Grace Kelly, Frank Sinatra czy Elizabeth Taylor powraca w wielkim stylu. Jednostka została wyremontowana i można ją wynająć na luksusowy rejs.

Starannie odrestaurowany przez brytyjską stocznię Pendennis, Malahne zachwyca pięknymi wnętrzami w stylu Art Deco, które połączone zostały z nowoczesnymi rozwiązaniami spełniającymi oczekiwania nawet najbardziej wymagających żeglarzy. Jednak wygląd to nie jedyna cecha, która wyróżnia Malahne spośród białej flotylli. Jacht jest do tego jedną ze starszych pływających jednostek, pochodzi z 1937 roku.

Jacht Malahne - www.PremiumMagazine.pl

Został zamówiony przez Williama Lawrence Stephensona, brytyjskiego biznesmena i żeglarza i przemierzał świat jeszcze przed rozpoczęciem II wojny światowej, uczestnicząc m.in. w ewakuacji z Dunkierki we Francji. W późniejszych latach Malahne trafił w ręce producenta filmowego Sama Spiegla i stał się jednym z najbardziej znanych jachtów w Hollywood. Spiegl kupił jednostkę jako pływające biuro podczas kręcenia filmu „Lawrence z Arabii” w Jordanii. Producent gościł tu największe gwiazdy Hollywood.

Jacht Malahne - www.PremiumMagazine.pl

Malahne był ulubionym jachtem Elizabeth Taylor, pływali nim także Grace Kelly, Frank Sinatra, Kirk Douglas i Jack Nicholson. W 1983 roku Malahne wpadł w ręce saudyjskiego szejka Adela Al Mojila, który zmienił go nie do poznania. Dzięki trwającą dwa i pół roku pracom w stoczni Pendennis jacht ponownie odzyskał swój wygląd sprzed lat. Malahne posiada 6 luksusowo wykończonych kabin i może pomieścić 10 osób. Latem za tygodniowe wynajęcie jednostki trzeba zapłacić min. 145 tys. euro.

Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru
Udostępnij:

Skomentuj