Zamek z „Gry o tron” sprzedany!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pół miliona funtów – na tyle wyceniono Gosford Castle, irlandzki zamek znany z kultowego serialu HBO „Gra o tron”. Od kilku dni ta wyjątkowa nieruchomość ma nowego właściciela.

Gosford Castle, położony jest w Markethill w Irlandii Północnej. Znajduje się w nim 15 sypialni, 10 łazienek i 10 pokoi gościnnych. Przy zamku mieści się także przepiękny, rozległy ogród. Rezydencja na sprzedaż trafiła w lipcu 2018 roku. Wystawiło ją Irlandzkie biuro nieruchomości Maison Real Estate.

Bogata historia

Zamek z Gry o Tron

W 2006 roku rezydencje kupił Gosford Castle Development Limited, który zainwestował 4 milionów funtów na przywrócenie zabytkowego budynku do grona najbardziej luksusowych nieruchomości.

Zbudowany w połowie XIX wieku przez drugiego hrabiego Gosford, Archibald Acheson, zamek Gosford jest zabytkiem klasy A. Został zaprojektowany w stylu normańskiego odrodzenia przez londyńskiego architekta Thomasa Hoppera i był rezydencją hrabiów Gosford do 1921 roku. W czasie II wojny światowej zamek został zarekwirowany i był wykorzystany do zakwaterowania żołnierzy. W posiadłości znajdował się także obóz jeniecki. Po wojnie Achesons sprzedali zamek irlandzkiemu Ministerstwu Rolnictwa. W 2006 roku rezydencje kupił Gosford Castle Development Limited, który zainwestował 4 milionów funtów na przywrócenie zabytkowego budynku do grona najbardziej luksusowych nieruchomości.

Filmowa kariera

Zamek z Gry o Tron

Rezydencja stała się sławna także dzięki pojawianiu się w kultowym serialu HBO „Gra o tron”.

Jednak Gosford Castle pochwalić się może nie tylko bogatą historią. Rezydencja stała się sławna dzięki pojawianiu się w kultowym serialu HBO „Gra o tron”. W filmie zamek był rodową siedzibą rodu Tully, Riverrun. Niestety mimo wcześniejszych inwestycji nieruchomość wymaga kosztownego remontu. Jednak jak twierdził jej poprzedni właściciel zamek, daje ogromne możliwości inwestycyjne. Można go m.in. przebudować na 6 apartamentów mieszkalnych o powierzchni około 330 metrów kwadratowych. Jak się okazało na kupca nie trzeba było zbyt długo czekać. Gosford Castle został sprzedany pod koniec kwietna, za około 2,5 miliona złotych.

Zamek z Gry o Tron

Gosford Castle został sprzedany pod koniec kwietna, za około 2,5 miliona złotych.

Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru
Udostępnij:

Skomentuj