Zobacz gdzie warto zamieszkać

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Szwajcaria, Singapur i Kanada są najlepszym miejscami do życia i pracy – wynika z najnowszego rankingu HSBC Expat Annual League Table. Polska znalazła się na 13. pozycji w zestawieniu, awansując z miejsca 25.

HSBC Expat Annual League Table to doroczny ranking krajów najlepiej się żyje, zakłada rodziny i pracuje. W tegorocznym badaniu uczestniczyło 18059 ekspatów z całego świata, którzy analizowali różne aspekty życia i pracy w krajach do których zdecydowali się emigrować (np. warunków wychowywania dzieci, wynagrodzenia czy łatwości aklimatyzacji). Według nich najlepiej żyje się dziś, zakłada rodziny i pracuje w Szwajcarii. Warto także przeprowadzić się do Singapuru lub Kanady.

W Szwajcarii najlepiej

Najlepsze miejsca do życia - Szwajcaria

82 proc. badanych, którzy przeprowadzili się do Szwajcarii deklaruje, że poprawiła się ich jakość życia. Obcokrajowcy chwalą sobie także niski poziom zanieczyszczeń, 70 proc. respondentów zauważa czystsze i przyjemniejsze otoczenie niż w kraju z którego przyjechali. Dodatkowo w stolicy Szwajcarii zanotowano bardzo niskie wskaźniki przestępczości. Dwie trzecie (67 proc.) emigrantów czuje się tam bezpieczniej niż w kraju ojczystym. Do tego wszystkiego dochodzi wysoki poziom dochodu. Średnią pensję w Szwajcarii wynosi 111 587 USD, znacznie powyżej średniej globalnej, która plasuje się na wysokości 75 966 USD.

Singapur najlepszy dla rodzin

Singapur - Premium Magazine Polska

Jak wynika z zestawienia HSBC najlepszym miejscem na świecie dla emigrantów z dziećmi jest Singapur. Państwo to zajmuje drugie miejsce w rankingu Expat Annual League Table. 62 proc. obcokrajowców mieszkających w Singapurze twierdzi, że system edukacji w jest tam lepszy niż w ich kraju ojczystym. Trzecie miejsce w zestawieniu przypadło Kanadzie, gdzie emigranci najbardziej doceniają wysoką jakość życia w zestawieniu z niskimi kosztami utrzymania. Doskonałą jakość życia może pochwalić się także Hiszpania, która w tym roku awansowała o 10 miejsc i zajęła czwartą pozycję. W pierwszej piątce znalazła się także Nowa Zelandia, doskonała destynacja dla osób chcących zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym – 69 proc. emigrantów odnotowało w tym aspekcie poprawę w porównaniu z krajem ojczystym.

Polska awansuje

Najlepsze miejsca do życia - Polska

Polska w tym roku znalazła się na 13. pozycji w rankingu miejsc najlepszych do życia, awansując z miejsca 25. Nasz kraj został doceniony za możliwość realizacji aspiracji zawodowych, doskonalenia umiejętności prywatnych i zawodowych, a także osiągnięcia równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Zdaniem HSBC popularność Polski jako kierunku biznesowego rośnie, a coraz więcej osób dostrzega potencjał zarówno mieszkańców naszego kraju, jak i gospodarki Polski.

Pełną wersje zastawienia HSBC Expat Annual League Table można znaleźć na stronie internetowej pod adresem https://www.expatexplorer.hsbc.com/survey/.

Udostępnij:

Skomentuj