Aston Martin przedstawia swojego pierwszego SUV-a

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To nowy rozdział i przełomowy moment w 106-letniej historii Aston Martin. Luksusowa marka zaprezentowała swojego pierwszego 5-drzwiowego SUV-a. Model DBX jest już w sprzedaży, kosztuje 193,5 tys. euro.

– Nie potrafię wyrazić jak niezwykle ekscytująca i znacząca jest dla mnie prezentacja DBX – mówi Andy Palmer, prezes i dyrektor generalny grupy Aston Martin Lagonda. – Ten piękny SUV wprowadza naszą markę na nowe terytoria. DBX to także kluczowy moment w realizacji trzeciej i ostatniej fazy naszego Planu Drugiego Wieku. To prawdziwy przełom dla tej wspaniałej brytyjskiej marki. Obiecuję, że DBX nagrodzi wszystkich, którzy postanowią go wypróbować – dodał.

5 metrów luksusu

www.PremiumMagazine.pl - Nowy Aston Martin DBX

Podstawą DBX, który będzie produkowany w specjalnie zaprojektowanym zakładzie Aston Martina w St Athan w Walii, jest nowa dedykowana platforma SUV. Luksusowe auto imponuje swoimi rozmiarami. DBX ma 5 metrów długości, 2 szerokości i jest wysoki na 1,68 metra. Pierwszy SUV Astona Martina, z rozstawem osi wynoszącym 3,06 m, staje się najbardziej przestronnym autem w swojej kategorii. Jak zaznacza Aston Martin komfortowe, duże wnętrze było od początku priorytetem dla brytyjskiej marki. Mimo swoich rozmiarów DBX, dzięki zastosowaniu aluminiowej konstrukcji, waży nie wiele ponad 2,2 tony.

Wyjątkowe osiągi

www.PremiumMagazine.pl - Nowy Aston Martin DBX

W swoim pierwszym SUV-ie Aston Martin połączył adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z najnowszym elektrycznym układem antypoślizgowym 48 V (eARC) i elektronicznymi adaptacyjnymi amortyzatorami. Jak podkreśla marka, dzięki możliwości podniesienia wysokości jazdy o 45 mm lub obniżenia jej o 50 mm zawieszenie pneumatyczne daje frajdę z jazdy w każdym rodzaju terenu. Do tego wszystkiego dochodzą adaptacyjne trzykomorowe sprężyny pneumatyczne zapewniając zarówno luksusowy komfort jazdy, jak i wyjątkową dynamikę auta. DBX został wyposażony w 4-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik V8, dzięki czemu auto oferuje imponującą moc 550 KM i 700 Nm momentu obrotowego. DBX od 0 do 100 km/h rozpędza się w 4,5 sekundy i osiągać prędkość maksymalną 292 km/h.

Luksusowe wnętrze

www.PremiumMagazine.pl - Nowy Aston Martin DBX

Luksusowo wykonane wnętrze DBX zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić przestrzeń i komfort zarówno kierowcy jak i pasażerom. W kabinie SUV-a znajdziemy same szlachetne materiały. Siedzenia są obszyte licowaną skórą pochodzącą od Bridge of Weir. Po raz pierwszy w branży, zarówno podsufitka, jak i elektryczna roleta dachowa posiadają luksusowe wykończenie Alcantara, zapewniając harmonijny design, zaciemnienie światła i tłumienie promieni słonecznych. Jak podkreśla Aston Martin kabinę auta można dostosować do gustu każdego klienta.

DBX jest już w sprzedaży. Pierwsze dostawy auta planowane są na drugi kwartał 2020 r. Cena detaliczna SUV-a zaczyna się od 158 tys. funtów w Wielkiej Brytanii, 193,5 tys. euro w Niemczech i 189,9 tys. dolarów w USA.

 

Przeczytaj także:
Lexus RX 450hL – Idealny SUV na rodzinne wakacje
Już jest. Zupełnie nowy Lexus RC F
Faceci w czerni jeżdżą Lexusem
Lexus Lounge na lotnisku w Brukseli
Luksusowy jacht Lexus LY 650

Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru
Udostępnij:

Skomentuj