Czym różni się Apartament, Penthouse i Rezydencja?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na rynku nieruchomości premium znajdziemy między innymi apartamenty, penthouse, i rezydencje. Zobacz czym różnią się od siebie wymienione typy lokali

Wspólną cechą wszystkich trzech typów nieruchomości jest bardzo wysoki standard wykończenia oraz duża powierzchnia użytkowa, przekraczająca zazwyczaj 100 mkw. Charakteryzują się one także dużym, reprezentacyjnym salonem, niejednokrotnie połączonym z kuchnią oraz sypialnią z indywidualnym wejściem do łazienki bądź pokoju kąpielowego i garderoby. Zarówno apartamenty, penthouse jak i rezydencje posiadają także pokój gościny, gabinet oraz pomieszczenia gospodarcze takie jak pralnie czy spiżarnie. Mimo tych wielu cech wspólnych nieruchomości te posiadają także pewne różnice. Zobacz jakie.

Apartament

Apartament

Samo mieszkanie, aby móc być nazwane apartamentem, oprócz dużego metrażu, musi mieć odpowiedni rozkład.

Apartament to mieszkanie dużej wielkości o wyższym standardzie w budynku wielorodzinnym, który musi spełniać kila kryteriów. Nieruchomość powinna być ogrodzona i strzeżona. Konieczny jest także wysoki poziom wykończenia budynku, musi w nim znaleźć się winda i garaż podziemny. Budynek powinien posiadać recepcje, nierzadko oferuje także usługi concierge. Samo mieszkanie, aby móc być nazwane apartamentem, oprócz dużego metrażu, musi mieć odpowiedni rozkład. Powinna się w nim znaleźć kuchnia, salon (lub salon połączony z kuchnią), główna sypialnia z prywatnym wejściem do łazienki i garderoby, gabinet, pokój gościnny lub druga sypialnia, łazienka ogólna, pralnia lub pomieszczenie gospodarcze oraz osobna łazienka do każdej kolejnej sypialni. Wszystko oczywiście wykończone w wysokim standardzie.

Penthouse

Penthouse

Penthouse wyróżnia się zazwyczaj bardzo wysoką ceną, co jest gwarancją elitarności i ekskluzywności.

Penthouse podobnie jak apartament jest mieszkaniem w budynku wielorodzinnym. W odróżnieniu od apartamentu zazwyczaj jest położony na najwyższej kondygnacji. Penthouse to często największy lokal mieszkalny w danej nieruchomości, posiadający dwa poziomy. Po za tym penthouse tak samo jak apartament musi mieć odpowiednią ilość pomieszczeń wykończonych w wysokim standardzie. Dodatkowo, w tego typu mieszkaniach, możemy spotkać duży taras widokowy. Penthouse wyróżnia się zazwyczaj bardzo wysoką ceną, co jest gwarancją elitarności i ekskluzywności. Nieruchomość tego typu jest często synonimem luksusu.

Rezydencja

Rezydencja

W skład nieruchomości określanej mianem rezydencji wchodzić powinny budynki gospodarcze i pomieszczenia dla służby.

Rezydencja z kolei to nieruchomość wolnostojąca położona na dużej działce z pięknie zagospodarowaną zielenią. Nierzadko na terenie rezydencji zlokalizowane są oczka wodne czy nawet niewielkie jeziorka. Sam budynek posiada zazwyczaj kilka poziomów i ma znacznie większą powierzchnie niż apartament czy penthouse, czy klasyczny dom jednorodzinny. Główną częścią domu jest zlokalizowany na parterze przestronny salon z wyjściem na taras lub ogród. Na pozostałych kondygnacjach znajdują się sypialnie, podsiadające zazwyczaj dedykowaną łazienkę oraz balkon. W skład nieruchomości określanej mianem rezydencji wchodzić powinny budynki gospodarcze i pomieszczenia dla służby.

Udostępnij:

Skomentuj