Już jest. Zupełnie nowy Lexus RC F

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeszcze lepsze osiągi i oszałamiające wygląd. Nowy coupé RC F od Lexusa podbija serca miłośników szybkich i luksusowych samochodów.

W 2019 roku coupé RC F powraca na rynku, i to w wielkim stylu. Model RC F został uzupełniony o całkowicie nową, limitowaną wersję Track Edition, która zapewnia komfort w podróży i znakomite osiągi na torze. Auto zachwyca przede wszystkim wyrafinowaną stylistyką. Zwarte reflektory LED dopełnione światłami do jazdy dziennej, tylny dyfuzor w kolorze karoserii, zmodyfikowany kształt atrapy chłodnicy oraz nowe, stapiające się z linią nadwozia tylne światła sprawiają, że Lexus RC F wyróżnia się minimalistycznym i kunsztownym wzornictwem. Do tego dochodzą wyjątkowe osiągi.

Lexus RC F 2019

Auto standardowo zostało wyposażone w elektroniczną kontrolę startu, która pozwala kierowcom rozpędzić je od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy. Konstruktorzy nie zapomnieli także o bezpieczeństwie. Specjalnie zaprojektowane opony Michelin Pilot Sport 4S ograniczają podsterowność, zapewniają lepszą przyczepność boczną i są wyjątkowo odporne na trudne warunki drogowe. Dodatkowo w wersji Track Edition aerodynamiczne elementy zapewniają lepszą przyczepność i większą precyzję kierowania. Tylko z przodu nieresorowaną masę wersji Track Edition udało się obniżyć aż o 25 kg dzięki lżejszym obręczom kół oraz hamulcom z karbonowo-ceramicznymi tarczami i zaciskami.

Lexus RC F 2019

Luksusu nie brakuje także we wnętrzu auta. Standardowo wykończone jest ono skórą w czerwonym kolorze, a urozmaicają je akcenty z tkaniny Alcantara i czerwone wstawki z włókna węglowego. Produkcja Lexusa RC F (2020) i RC F Track Edition rozpoczęła się w marcu 2019 roku. Modele miały swoją premierę na ostatnim Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Przeczytaj także:
Lexus RX 450hL – Idealny SUV na rodzinne wakacje
Lexus Lounge na lotnisku w Brukseli
Faceci w czerni jeżdżą Lexusem
Poznaj nowego Lexusa LC Convertible
Luksusowy jacht Lexus LY 650

Udostępnij:

Skomentuj