Poznaj najnowsze modele zegarków Rolex

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W tym roku Rolex wprowadza do swojej oferty 6 nowy modeli czasomierzy. Do linii zegarków żeglarskich dołącza Yacht‑Master 42. W ofercie pojawia się także nowy model Sea‑Dweller oraz nowa wersja klasycznego i kultowego Datejust. Zobacz jakie jeszcze inne nowości przygotował dla swoich klientów Rolex.

Yacht‑Master 42

Yacht Master 42

W ofercie na 2019 rok Rolex poszerza linię zegarków Yacht‑Master, wprowadzając nowy model w rozmiarze 42 mm: Yacht-Master 42. Zegarek posiada dwukierunkowy obrotowy pierścień modelu Yacht-Master, do którego Rolex dodaje wstawkę Cerachrom z czarnej matowej ceramiki z 60-minutową stopniowaną skalą. Jak podaje marka wypukłe cyfry i stopnie zostały starannie odlane w ceramice, a następnie wypolerowane. Pierścień zegarka można z łatwością obracać dzięki karbowanemu brzegowi, który zapewnia pewny i wygodny chwyt. Jak wszystkie zegarki linii Rolex Professional, Yacht-Master 42 oferuje wyjątkową czytelność godziny, także w ciemności. Wszystko to dzięki użyciu spalanego materiału Chromalight. Dodatkowo szerokie wskazówki i znaczniki godzin zostały pokryte luminescencyjną substancją emitującą długotrwały niebieski blask. Yacht-Master 42 został wyposażony także w bransoletę Oysterflex, która łączy w sobie wytrzymałość metalowych bransolet z elastycznością, wygodą i estetyką pasków z elastomeru, oraz w kaliber 3235, mechanizm nowej generacji opracowany i produkowany w całości przez firmę Rolex.

Sea‑Dweller

Sea Dweller

W najnowszej ofercie Rolexa pojawia się także nowy Sea‑Dweller w wersji żółty Rolesor, łączącej stal Oystersteel z 18-karatowym żółtym złotem. Jest to pierwszy zegarek linii Sea-Dweller, w którym wykorzystano ten szlachetny materiał. Model Sea-Dweller zaprojektowano we współpracy z pionierami nurkowania głębokościowego. Koperta tego modelu gwarantuje wodoszczelność do głębokości 1 220 metrów. Jej środkowa część powstała z jednego kawałka szczególnie odpornej na korozję stali Oystersteel. Dodatkowo nowa wersja Sea Dweller jest wyposażona, podobnie jak Yacht‑Master 42, w kaliber 3235.

GMT‑Master II

GMT Master

Kolejna nowość to model GMT‑Master II z dwukierunkowym obrotowym pierścieniem i ceramiczną wkładką Cerachrom z niebieskiej i czarnej ceramiki z 24-godzinną skalą. Zegarek został zaprojektowany jako pomoc nawigacyjna dla tych, którzy ze względów zawodowych przemierzają świat wzdłuż i wszerz i z czasem stał się zegarkiem wybieranych przez wszystkich podróżników. Najnowsza wersja GMT-Master II jest wyposażona w bransoletę Jubilee, która została zaprojektowana specjalnie z okazji premiery zegarka Datejust w 1945 roku. Nowa wersja GMT-Master II jest wyposażona oczywiście w mechanizm nowej generacji, kaliber 3285.

Day-Date 36

Day Date 36

Nowej wersji doczekał się także Day-Date. Model ten, wprowadzony na rynek w 1956 roku, był prawdziwą innowacją. Był to pierwszy zegarek naręczny, który oprócz daty, wskazywał również pełną nazwę dnia tygodnia, widoczną w półokrągłym okienku w miejscu godziny 12. Nowy Day-Date 36 jest teraz dostępny w wersjach z 18-karatowego żółtego, białego i różowego złota Everose. Zegarek posiada nowe, charakterystyczne tarcze. Niektóre modele dodatkowo zostały ozdobione szlachetnymi kamieniami.

Datejust 36

Date Just 36

Kolejna nowy model to prawdziwy synonim luksusu. Datejust 36, bo o nim mowa, jest dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza wyróżnia się misterną tarczą wykończoną szlifem słonecznym oraz żłobkowanym pierścieniem, a druga – białym cyferblatem wykonanym z masy perłowej z dziesięcioma brylantowymi znacznikami godzin osadzonymi w 18-karatowym złocie oraz pierścieniem wysadzanym 52 brylantami wykończonymi klasycznym, brylantowym szlifem.

Datejust 31

Date Just 31

Rolex Datejust jest archetypem klasycznego zegarka, które nigdy nie wychodzą z mody. Został wprowadzony na rynek w 1945 roku jako pierwszy samonakręcający się, wodoodporny naręczny chronometr pokazujący datę w okienku na tarczy na godzinie 3 i uwzględniający wszystkie najważniejsze opracowane do tamtej pory przez firmę Rolex innowacje. Nowa wersja tego kultowego już modelu – Datejust 31 – dostępny jest w wersji żółty Rolesor, w którym połączono stal Oystersteel z 18-karatowym żółtym złotem, oraz w wersji Everose Rolesor – połączenie stali Oystersteel z 18-karatowym różowym złotem Everose.

Udostępnij:

Skomentuj