Rezydencja z filmu „Przeminęło z wiatrem” na sprzedaż

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jedna z najlepszych i najbardziej znanych zabytkowych rezydencji w USA trafiła pod młotek. Cena wywoławcza to 1 mln dolarów.

Wystawiony na sprzedaż dom powstał w 1836 roku. Rezydencja, zbudowana w stylu greckiego odrodzenia, jest przykładem jednego z najlepiej zachowanych w Stanach Zjednoczonych budynków sprzed wojny secesyjnej. Dom znajduje się niedaleko Atlanty, w niewielkiej miejscowości Covington. Nieruchomość zauroczyła autorkę powieści “Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell, która przekonała twórców filmu, by właśnie tu umieścili sceny z plantacji Twelve Oaks – Dwanaście Dębów.

Posiadłość warta swojej ceny

Dom z filmu „Przeminęło z wiatrem” - www.premiummagazine.pl

Rezydencja ma powierzchnię ponad tysiąc metrów kwadratowych. Do dyspozycji Gości jest 12 dużych sypialni i 12 łazienek, a także wspaniała jadalnia, salon oraz kuchnia. Jak informuje agencja zajmująca się sprzedażą domu znajdziemy w nim także rzadki, luksusowy prysznic, który jest jednym z niewielu na świecie oraz dwie wanny wartości ponad 14 000 dolarów każda. Poza tym w domu jest 12 kominków, a na ponad 3 hektarach powierzchni znajdziemy ogród z basenem, altaną i pergolą oraz zabytkową powozownie zamienioną na garaż dla 4 samochodów.

W 2017 r. cała rezydencja przeszła gruntowny remont, zainwestowano w nią wówczas 2 mln USD. W styczniu tego roku Chubb Masterpiece Group oszacował koszt przebudowy na ponad 6,3 mln USD. Kilka dni temu dom trafił na aukcję. Cena wywoławcza to 1 mln dolarów.

Udostępnij:

Skomentuj