Super motocykl od Astona Martina

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Luksusowy producent samochodów Aston Martin zaprezentował swój pierwszy motocykl. AMB 001 wyposażono w 180-konny turbodoładowany silnik V-twin. Produkcję modelu ograniczono tylko do 100 sztuk.

Aston Martin AMB 001

Jak twierdzi Aston Martin AMB 001 to prawdziwe dzieło sztuki motoryzacyjnej przeznaczone dla koneserów motocykli. Maszynę opracowano we współpracy z angielską marką motocykli Brough Superior.

– Jesteśmy bardzo dumni, widząc skrzydła Aston Martin po raz pierwszy na motocyklu – mówi Marek Reichman, wiceprezes i dyrektor kreatywny Aston Martin. – Uważamy, że właśnie taki powinien być najnowocześniejszy motocykl. Oprócz zastosowania w nim techniki, którą wypracowaliśmy dla samochodów, jak choćby przełomowy Aston Martin Valkyrie, mogliśmy również wnieść do tego projektu naszą specjalną wiedzę na temat tradycyjnych technik rzemieślniczych. Gotowy produkt to prawdziwe dzieło sztuki – dodaje.

Aston Martin AMB 001

Aston Martin AMB 001

AMB 001 posiada silniki V-twin o pojemności 997 cm3 z turbodoładowaniem o mocy 180 koni mechanicznych i jest przeznaczony wyłącznie do jazdy po torze. Turbosprężarka o zmiennej geometrii zwiększa moc maszyny, a chłodnica powietrza doładowującego zapobiega jej przegrzaniu. Motocykl wzoruje się na stylistyce samochodów Aston Martin, z miękkim, rzeźbionym nadwoziem, z charakterystyczną „płetwą” z włókna węglowego. Do tego dochodzi ręcznie szyte siedzisko składające się ze skórzanych poduszek Oxford Tan.

Aston Martin AMB 001

Aston Martin AMB 001

– Aston Martin może i ma 106 lat, ale dynamika rozwoju firmy jest inspirująca dla każdego obszaru jej działalności – twierdzi Reichman. – Ci sami ludzie, którzy pracują nad projektem naszych samochodów, pracowali nad AMB 001. W przeciwieństwie do innych firm samochodowych, nasi projektanci mają pełne doświadczenie i myślę, że widać to w naszym motocyklu.

Aston Martin AMB 001

Jak informuje Aston Martin AMB 001 jest budowany i montowany ręcznie w fabryce Brough Superior w Tuluzie we Francji. Wykonanych zostanie zaledwie 100 modeli, każda warta 108 000 Euro. Pierwsze dostawy motocykli rozpoczną się w IV kwartału 2020 r.

Udostępnij:

Skomentuj