Wakacje w willi z filmu Quantum of Solace

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Villa La Torre, położona w pobliżu miasteczka Talamone, w południowej Toskanii we Włoszech, to idealne miejsce na wymożone wakacje ze szpiegowską historią w tle.

Toskania jest przez wielu uważana za jeden z najpiękniejszych regionów we Włoszech. Trudno się temu dziwić. To tu zachwycić się można widokiem pagórków pokrytych soczyście zielonymi winnicami, poczuć klimat średniowiecznych włoskich miasteczek oraz spróbować przepysznej kuchni i wyśmienitego wina. To także tu można wynająć dom, w którym wypoczywał sam agent 007. Położona 6 kilometrów od urokliwego miasteczka Talamone, Villa La Torre, bo o niej mowa, pojawiła się w „Quantum of Solace” – 22. filmie o przygodach Jamesa Bonda. Bond grany przez Daniel Craiga odwiedził tu swojego kolegę, ex agenta René Mathisa prosząc o pomoc w kolejnej akcji.

Jednak historia szpiegowska to nie jedyna zaleta wilii. Miejsce zachwyca przede wszystkim architekturą typową dla tego regionu, stylem i niepowtarzalnym widokiem. La Torre jest odrestaurowaną hiszpańską wieżą strażniczą położoną nad samym brzegiem morza. Rozpościera się z niej widoki na Argentario i wyspy Gigli i Montecristo. Po renowacji zabytkowa wieża została przekształcona w luksusową willę, zachowując przy tym wiele oryginalnych elementów. Do tego wszystkiego willa jest świetnie zlokalizowana. Znajduje się blisko od historycznych miejsc Toskanii, wśród autentycznych cudów natury w Parku Maremma.

Trzystu metrowa Villa La Torre może pomieścić 12 osób. Znajdują się w niej w pełni wyposażona duża kuchnia z przestronnym salonem, 5 luksusowo urządzonych sypialni, w tym 4 z prywatnymi łazienkami, basen, prywatna skalista plaża, wewnętrzne i zewnętrzne pomieszczenie z kominkiem, kilka widokowych tarasów. Goście mogą korzystać z usług dedykowanego konsierża. Za tygodniowy pobyt w tym wyjątkowym miejscu w sezonowym szczycie trzeba zapłacić 13,5 tys. euro.

Rezerwacji willi można dokonywać za pośrednictwem włoskiej strony Papaverorentals lub brytyjskiej Homeway.co.uk.

Udostępnij:

Skomentuj