Tajemnicza premiera Lexusa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podczas Tokyo Motor Show 2019 Lexus zaprezentuje po raz pierwszy koncepcyjny samochód elektryczny. Premiera owiana jest jednak tajemnicą. Luksusowa marka nie wiele zdradza na temat swojego nowego produktu.

Auto będzie czysto elektryczne i ma demonstrować wizję przyszłości Lexusa – poza tymi dość ogólnymi sformułowaniami o pojeździe nie wiele więcej wiadomo. Dwu sekundowy filmik zapowiadający premierę i zwięzła informacja prasowa składająca się z dwóch zdań to wszystko, co otrzymujemy od Lexusa w związku z nadchodzącymi targami w Tokyo.

Najprawdopodobniej pierwsze w pełni elektryczne auto od Lexusa będzie małym hatchbackiem opracowanym głównie do transportu w mieście. Samochód ma być pierwszym krokiem luksusowej marki w kierunku przyszłości nie tylko pojazdów elektrycznych ale także w stu procentach autonomicznych.

Elektryczny Lexus - Premium Magazine Polska

Przewiduje się, że koncepcyjny samochód elektryczny Lexus będzie posiadał nowe podwozia e-TNGA, które opracowuje Toyota. Samochód ma mieć napęd na przednie i tylne koła (AWD) oraz akumulator zamontowany pod podłogą w celu obniżenia środka ciężkości. Czy te przypuszczenia się sprawdzą o tym dowiemy się dopiero podczas targów. 46. Tokyo Motor Show odbędzie się od 23 października do 4 listopada 2019 r.

Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru
Udostępnij:

1 komentarz

  1. Pingback: Elektryzująca Premiera Lexusa | Premium Magazine - Lifestyle Premium

Skomentuj